Savremeno naoružanje i vojna oprema za broj 1/2013
Sažetak
Nova faza razvoja obaveštajne tehnologije - paradigma sistema za upravljanje bojištem; Britanska policija testira lasersku pušku za oslepljivanje demonstranata; FLIR termalne kamere na sajmu iSEC; Ruski GLONASS globalni pozicioni sistem sada pokriva celu planetu; Dassault isporučuje prvi Rafal opremljen sistemom AESA; Francuska razvija protivvazdušnu odbranu podmornica; GD predstavlja modifikaciju motora za tenk M 1 i gusenični Stryker; GD predstavlja modifikaciju motora za tenk M 1 i gusenični Stryker; Indijska odbrambena industrija se priprema za hipersonični test; Indija uskoro započinje testiranje samohodnog topa Catapult Mk II; Iran prikazuje najnovija oklopna vozila; Northrop Grumman završava unapređenje radara na svim bombarderima B-2; Norveška mornarica ispaljuje svoj prvi NSM; Novi detalji o ponudi oklopnih transportera za marince; Novi paket za modernizaciju za T 72M1; Ukrajinske kompanije se udružuju u cilju razvoja tragača za raketu R-2713; Rusija: Uspešne probe interkontinentalih i krstarećih raketa; Drugi nevidljivi kineski avion; Oružje budućnosti: Projektil koji mikrotalasima „prži“ kompjutere i bezopasan je za ljude.
Objavljeno
2013/02/20
Broj časopisa
Rubrika
Savremeno naoružanje i vojna oprema
Vojnotehnički glasnik omogućava otvoreni pristup i, u skladu sa preporukom CEON-a, primenjuje Creative Commons odredbe o autorskim pravima:
Autori koji objavljuju u Vojnotehničkom glasniku pristaju na sledeće uslove:
- Autori zadržavaju autorska prava i pružaju časopisu pravo prvog objavljivanja rada i licenciraju ga Creative Commons licencom koja omogućava drugima da dele rad uz uslov navođenja autorstva i izvornog objavljivanja u ovom časopisu.
- Autori mogu izraditi zasebne, ugovorne aranžmane za neekskluzivnu distribuciju rada objavljenog u časopisu (npr. postavljanje u institucionalni repozitorijum ili objavljivanje u knjizi), uz navođenje da je rad izvorno objavljen u ovom časopisu.
- Autorima je dozvoljeno i podstiču se da postave objavljeni rad onlajn (npr. u institucionalnom repozitorijumu ili na svojim internet stranicama) pre i tokom postupka prijave priloga, s obzirom da takav postupak može voditi produktivnoj razmeni ideja i ranijoj i većoj citiranosti objavljenog rada (up. Efekat otvorenog pristupa).